Процес демонтажу будинку досить складна і трудомістка задача. Тільки грамотний підхід до всіх етапів роботи, починаючи зі складання плану і закінчуючи вивозом сміття, може забезпечити відмінний результат, що порадує і задовольнить найвищі вимоги.
В роботі компаній, що займаються демонтажем, існує безліч нюансів, без урахування яких знесення стає практично неможливим. До кожного об'єкту потрібен індивідуальний підхід. Потрібно враховувати не тільки особливості будинку, але і територію, на якій він знаходиться, довколишні споруди, можливість проїзду спецтехніки. При найближчому розгляді питання виникнуть і інші важливі робочі моменти:
- наявність комунікацій та їх відключення;
- вільний проїзд до об'єкта - розчищення та підготовка дороги для вільного доступу техніки, що часто буває зарослої або з наявністю істотних ям, які необхідно засипати перед початком робіт.
- споруди, конструкції або дерева, які необхідно зберегти на ділянці, а також інші можливі перешкоди, які зажадають більшої витрати часу на реалізацію послуги з демонтажу будинку.
Важливо знати, що саме потрібно зносити: тільки наземну частину, зберігаючи фундамент для нової конструкції або повністю будинок і вирівняти майданчик. Також варто подумати про сміття: залишати деякі будматеріали для повторного використання, або все утилізувати. Ці питання головним чином визначають спосіб демонтажу, необхідну спецтехніку, вартість послуг і звичайно ж час, який буде потрібно для виконання робіт.
Як відбувається знесення будинку.
Незалежно від розмірів, особливості конструкції і матеріалів, порядок знесення можна розділити на три етапи: підготовчий, робочий (безпосередньо сам демонтаж) і завершальний (прибирання та вивезення сміття, вирівнювання ділянки після всіх демонтажних робіт). Всі ці питання обговорюються при замовленні демонтажу будинку і враховуються в профільній документації.
Підготовчий етап розбору будинку
Після узгодження деталей і підписання договору, будинок повністю звільняється від речей, які необхідно зберегти. Відключають всі наявні комунікації. У деяких випадках може знадобитися дозвіл відповідних інстанцій. Далі: розбирають дах, з приміщень видаляють сантехнічні та газові труби, скла, двері, і всі елементи які можуть ускладнити подальший процес знесення. За необхідності, звільняється простір біля будинку для будівельних матеріалів, сміття та іншого. Матеріали, які підлягають подальшому використанню акуратно складаються і поділяються за видами на різні стоси.
Робочий етап демонтажу будинку
Основний процес - залежить від вибору способу демонтажу. Якщо говорити про ручний або комбінований, то тут, в основному, починають з розбирання даху, потім стіни. Механізований спосіб за допомогою спецтехніки перетворює будинок в будівельне сміття досить швидко, вантажить його на самоскиди і ділянку готовий до розчищення. Знесення фундаменту відбувається за бажанням замовника. Це найскладніший етап в розбиранні. Доводиться працювати зі стійкими матеріалами. Демонтуючи бетонні, цегляні або залізобетонні конструкції - іноді застосовують алмазну різку або гідромолот. У деяких ситуаціях фундамент залишають і будують новий будинок на старій основі, в такому випадку роботи виконуються дуже акуратно, щоб не пошкодити цілісність фундаменту.
Завершальний етап розібрання будинку
Будівельні відходи це не просто сміття. Його не можна викинути в бак. Забрати самостійно теж, навряд чи, вийде. Як мінімум, потрібні екскаватор-навантажувач і самоскид. Будівельне сміття (бій цегли і бетону) можна застосувати в засипці тимчасової дороги, а старий мотлох вивозять на спеціальні полігони для подальшої утилізації. Часто дані відходи сортують (метал, дерево, цегла) і відповідно переробляють.
Основні способи демонтажу будинку.
Як буде відбуватися знесення будинку залежить від того де він знаходиться, в якому стані з чого побудований і що необхідно бачити в підсумку. Існує три способи розбирання будинку:
1.Механізірованний демонтаж будинку - виконується важкою будівельною технікою. Вибір спецтехніки залежить від складності роботи. Старі маленькі дерев'яні будинки може осилити трактор з ковшем. Кран з гідромолотом застосовують для цегельних, блокових, панельних будинків, будівель з бетонними конструкціями. Це швидкий і надійний спосіб демонтажу. Мінуси його в тому, що він занадто гучний і не скрізь це прийнятно. Є місця, де для спецтехніки занадто мало місця або комунікації розташовані так, що механічний зніс будівлі неможливий. Механізований спосіб демонтажу будинку використовується:
- якщо будинок знаходиться на відносно просторій ділянці, до нього легко під'їхати з різних сторін;
- вам не потрібно залишати будь-які елементи конструкції або будматеріали, потрібно все знести дочиста і швидко;
- будинок зібраний із залізобетонних елементів (панелі, блоки, колони).
2.Комбінований метод розбирання будинку - використовують ручне розбирання з суміщенням механізованої, тобто при частковій допомозі спецтехніки - це найбільш популярний і прийнятний для багатьох спосіб. Його використовують при знесенні будинків на невеликих ділянках, коли хочуть зберегти частину матеріалів або є інші причини, що не дозволяють повністю використовувати механізований спосіб.
3.Ручний спосіб розібрання будинку - каже сам за себе, розбирають будинок вручну. Для реалізації такого методу - перш за все потрібно визначити чи придатний будинок для даного способу демонтажу з точки зору безпеки. Для знесення будинку вручну знадобиться відносно більше часу, і робочих рук. У процесі використовують метод алмазного різання, відбійні молотки, свердла, різаки і інші будівельні інструменти. Віддають перевагу ручному способу якщо:
- потрібно знести частину будівлі;
- зберегти будівельні матеріали;
- будинок знаходиться в щільно заселеному секторі та використання спецтехніки неможливо.
Це важливо знати, плануючи демонтаж будинку.
Перш ніж приступити до знесення будинку, необхідно усвідомити ряд офіційних моментів. Договір про демонтаж має право укладати тільки власник будинку. Якщо споруда є в держреєстрі і передбачається повна ліквідація з фундаментом, без подальшої реставрації потрібно прояснити ці нюанси у відповідній інстанції. Важливо попередити сусідів, адже знесення будинку супроводжується шумом і клубами пилу, також спецтехніка тимчасово може перешкоджати вільному проїзду уздовж ділянки.
Звернувшись в компанію, замовник підписує офіційний договір про демонтаж будівлі або частковому знесення. Спочатку фахівець компанії оцінює об'єкт. Обумовлюються всі важливі моменти такі як: спосіб, терміни, вартість та ін. Все це ретельно аналізується і на основі отриманих даних формується план демонтажу.
Остаточна вартість залежить від багатьох факторів. Говорити про конкретну ціну складно, вона залежить від: обсягів робіт, що вивозиться сміття, місця розташування об'єкта, способів демонтажу, термінів тощо. Крім того в процесі роботи можуть виникнути різні нюанси.
Краще знести, ніж відремонтувати коли:
- Залишилися руїни які не підлягають ремонту.
- Будинок в аварійному стані і на реставрацію потрібно більше ресурсів ніж на будівництво нового.
- Займає надто багато місця, доріг в догляді і не вписується у ваші плани.
Посилаючись на вищевикладене, варто відзначити, що знесення будинку надійніше довірити фахівцям. Звичайній людині важко об'єктивно оцінити майбутній обсяг роботи, не кажучи вже про організацію всіх процесів відповідно до правил, норм і технікою безпеки. Компанії, що займаються демонтажем, мають в своєму арсеналі кілька видів спецтехніки, потрібне обладнання і кваліфікованих робітників. Це дозволяє зносити будинки будь-якої складності і в будь-яких умовах - чи-то спекотне літо або морозна зима.
Потрібен оперативний демонтаж будинку? Компанія "ДРЕВОРЕЗ" надасть кваліфіковану допомогу, і поетапно виконає всі роботи "під ключ".